Professor Andres Uibo, helirežissöör Priit Kuulberg ja salvestusinsener Aular Soon äratavad ellu 1970-1990 ilmunud albumisarja “Eesti orelid”.
Kaupmeeste ja meresõitjate kaitsepühakule Nikolausele pühitsetud kirik on üks Eesti kauneimaid hilisgooti arhitektuuri näiteid. Niguliste oli oma orelitega tuntud juba keskajal. On teada, et 17. saj oli kasutuses neli orelit. Kirikusse on sajandite vältel pille ehitanud maailmakuulsad orelimeistrid.Uus peaorel nelja manuaali, pedaali ning 63 registri ja 4711 vilega valmis Tšehhoslovakkia orelifirmas Rieger-Kloss ning seati muuseum-kontserdisaalis üles detsembris 1981. 2012 valmis kooriorel, ehitajaks Eesti orelimeister Ago Tint. Niguliste on olnud ja on jätkuvalt Eesti orelimuusika ja kultuuri tähtis keskus ning 1987. a sai siin alguse mainekas Tallinna Rahvusvaheline Orelifestival, mille kutsus ellu Andres Uibo.
Andres Uibo (s. 1956) näol on tegemist silmapaistva muusikuga, kelle tegevus on Eesti kultuurimaastikku rikastanud juba aastaid. Ta on üks enim kontserte andvaid Eesti interpreete nii kodu- kui ka välismaal, hinnatud organist, kammermuusik, produtsent, pedagoog ja helilooja. Andres Uibo lõpetas Tallinna Konservatooriumi prof Hugo Lepnurme oreliklassis ning täiendas end Saksamaal Lübecki Kõrgemas Muusikaülikoolis prof Hans Gebhardi juhendamisel.
Alates aastast 1981 on Andres Uibo Tallinna Niguliste Muuseum-Kontserdisaali organist ning aastast 1994 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia oreliõppejõud, aastast 2005 korraline professor.